marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej jest bardzo dużo marek. Jakie cechy łączą ich wyroby? Z pewnością surowce, jakie wykorzystują do wytwarzania biżuterii, a także jakimi dodatkami je ozdabiają. W tym wpisie skierujemy naszą uwagę na te drugie. Dokonamy ich podziału i delikatnie przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są zazwyczaj produkowane krzemionki z piasku, a dokładnej ze specjalistycznego szkła. Designerzy z reguły wykorzystują je w platerowanych kolekcjach sztucznej biżuterii. Takie szkło głownie wyróżnia się wyższym współczynnikiem rozszczepiania światła. Pozostaje także widocznie twardsze od tego powszechnego. Wiodącym producentem takiego materiału pozostaje zagraniczna marka Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} kolejny chętnie umieszczany kamień. Samą cyrkonię produkuje się całkowicie sztucznie. Pozostaje niezwykle krucha, ponadto można ją dowolnie barwić. W złotnictwie ta imitacja diamentu popularny jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową pozytywną stroną pozostaje niska cena.

Kamienie Szlachetne to najdroższe z materiałów upiękniających wyroby złotnicze. Znajdujemy ich w naturze całkiem sporo. Jednak teraz skoncentrujemy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, jest on ciemnozielony. Cieszy się popularnością kobiet, ale także kolekcjonujących kamienie. Jest zadziwiająco gęsty, ale również łupliwy.

Rubiny pozostają nieomalże najpiękniejszym kamieniem, ponadto przynależą do grupy korundów. Słynną niebywałej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny są ciemnoczerwone w takich kamieniach nierzadko można zaobserwować głębię koloru.

Szafiry – niezmiennie są bardzo popularne w złotnictwie. Podobnie jak szafiry są z gatunku korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Znaczna ilość złotników wytwarza go sztucznie.

Diamenty – tutaj można pisać dość długo. Są najtwardsze z pośród istniejących na ziemi materiałów oraz również najcenniejsze.

Opisaliśmy najpopularniejsze materiały używane do wzbogacania biżuterii. Jednak, że wyróżniamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan